ile farby na m2

Ile farby na m²

Zapewne każdy, kto kiedykolwiek przymierzał się do samodzielnego pomalowania pokoju, elewacji czy jakiejkolwiek innej powierzchni musiał zadać sobie to podstawowe pytanie – ile będę potrzebować farby? Oczywiście gatunek farby, jej kolor i właściwości są niezwykle istotne w dokonaniu odpowiedniego wyboru, jednak wiedza na temat zużycia i powierzchni pomieszczenia pozwoli nam bardzo szybko i precyzyjne oszacować ile farby na m2 będziemy musieli zakupić.

 

Najgorsze co może się nam przytrafić podczas malowania to wyczerpanie całego zapasu farby jeszcze przed skończeniem pracy. W drugim skrajnym przypadku, jeżeli po skończonej pracy zostanie nam trochę farby to z pewnością zdołamy ją jeszcze wykorzystać, jednak nikt raczej nie chciałby przechowywać dodatkowych kilku litrów farby tylko dlatego, że niewłaściwie wyliczył zapotrzebowanie na farbę.

 

Ile farby na m2

Dlatego właśnie przed przystąpieniem do malowania należy najpierw wyliczyć powierzchnię przeznaczoną do pracy. Wyliczenia te są dziecinnie proste, a dokładne pomiary pozwolą nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze potrzebne do zakupu farby.

  1. Po pierwsze mierzymy szerokość oraz wysokość ściany i otrzymane wyniki mnożymy przez siebie, dzięki temu otrzymamy wymiary powierzchni w m2.

  1. Dokonujemy takich samych pomiarów dla wszystkich okien i drzwi w pomieszczeniu i sumę wymiarów odejmujemy od otrzymanej sumy pomiarów ścian.

  1. Wynik jaki otrzymamy będzie naszą liczbą bazową, którą dzielimy przez wydajność wybranej przez siebie farby. Warto pamiętać, że różne farby mają różną wydajność malowania, dlatego należy dokładnie sprawdzić informacje podane na opakowaniu.

farby

Do dokonania dokładnych wyliczeń ilości farby potrzebnej do pomalowania 1m2 można również wykorzystać specjalnie zaprogramowane kalkulatory materiałowe, które oferują swoim klientom dobre firmy zajmujące się produkcją materiałów z rodziny chemii budowlanej.

Przykład takiego kalkulatora można znaleźć na stronie internetowej firmy Farby Kabehttps://farbykabe.pl/program,materialowy. Z jego pomocą można policzyć niezbędną ilość nie tylko farby, ale i tynków, klejów i innych artykułów dostępnych w ofercie.

 

Aby mieć pewność, że zakupiona ilość farby faktycznie wystarczy, należy również dobrze przygotować się do malowania. Odpowiednie przygotowanie podłoża do malowania to klucz do sukcesu, bowiem zabrudzone lub niezdatne do pokrycia farbą powierzchnie mogą skutecznie sparaliżować rozpoczętą pracę i narazić nas na kolejne wydatki i marnowanie swojego czasu.

Kiedy już przygotujemy ściany do malowania i zakupimy odpowiednią ilość farby, nie pozostaje nam nim innego jak zabrać się do pracy i cieszyć się odnowionym pomieszczeniem przez kolejne lata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s