farby elewacyjne silikonowe

Farby elewacyjne silikonowe

Wybór farby elewacyjnej nie jest łatwy, bowiem musimy dobrać farbę odpowiednią do typu fasady naszego domu, wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne i otoczenia jakie znajduje się w naszej najbliższej okolicy.

Farby elewacyjne najczęściej sprzedawane są w gotowej już formie do użycia. Zatem jeżeli mamy do pomalowania duży obszar to warto pomyśleć od razu o zakupie większego nawet 10-litrowego wiadra farby, bowiem możemy w ten sposób zaoszczędzić nieco gotówki.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów farb elewacyjnych wykorzystywanych do malowania ścian zewnętrznych są farby silikonowe, które wyróżniają się niską nasiąkliwością powierzchniową oraz wysoką odpornością na działania warunków atmosferycznych.

Elewacyjne farby silikonowe zyskały swoją popularność poprzez wysokie właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że woda spływa po jej powierzchni i nie zostaje wchłaniana w głąb powierzchni farby i nie przenika do gruntu. W związku z tym elewacja pomalowana farbą silikonową jest o wiele trwalsza i mniej podatna na pęknięcia oraz zabrudzenia. Ponieważ hydrofobowość farb silikonowych jest bardzo wysoka, nie jest konieczne czyszczenie jej powierzchni, bowiem spływająca po niej woda powoduje efekt samoczyszczenia, oszczędzając nam czasu i pozostawiając elewację w dobrej kondycji na wiele lat.

Kolejną ogromną zaletą farb silikonowych jest ich paroprzepuszczalność. Mikroporowata struktura umożliwia i ułatwia dyfuzję pary wodnej ze ścian pozwalając im oddychać i utrzymać stałą strukturę powierzchniową.

farba elewacyjna silikonowa

Doskonale przylegają do podłoża zarówno mineralnego jak i na bazie tworzyw sztucznych. Ponadto powłoka odporna jest na promieniowanie UV i zmienne temperatury zarówno zimą jak i latem. Są one jednak w porównaniu do farb akrylowych nieco mniej odporne na szorowanie, jednak nieelektryzująca się powierzchnia ułatwia czyszczenie się z kurzu. Farby elewacyjne silikonowe występują w bardzo bogatej palecie kolorów, zatem każdy znajdzie barwę odpowiadającą jego wymaganiom. Farby silikonowe występują w formie wodorozcieńczalnej oraz rozpuszczalnikowej.

Stosowanie farb silikonowych jest również zalecane przy renowacji i malowaniu elewacji narażonych niszczenie i wystawionych na działanie warunków atmosferycznych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s